Сайт Подус Ганни Миколаївни
практичного психолога КЗ "Великобурлуцький ліцей"


Головна | Реєстрація | Вхід
Четвер, 02.05.2024, 12:52
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Початкова школа [13]
Середня школа [10]
Старша школа [2]
Психодіагностика батьків [5]
Рекомендації, поради психолога [66]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 57
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання
Головна » Файли » Батьківський всеобуч » Рекомендації, поради психолога

Які причини дитячих страхів
30.09.2020, 15:57

Як з’ясувати причину страху

Якщо малюк сам не може поділитися з вами своїми страхами, можна все з’ясувати за допомогою гри. Найкраще в таких випадках допомагає творчість. Ви можете запропонувати дитині намалювати те, що його лякає. Нехай малюк сліпить з пластиліну свій страх. І навіть можна використовувати театр ляльок, щоб наочно показати, чого саме він боїться. Головне в такій терапії не втручатися. Не можна підказувати дитині, як намалювати той чи інший об’єкт, яким кольором, як гарніше зліпити фігурку, як правильно говорити від імені персонажа. Малюк повинен самостійно виявити через творчість то, що його турбує.

Безумовно, найпростіше звернутися за допомогою до психолога, адже фахівець зможе не тільки виявити причину страху, але і допоможе його подолати. Однак, все ж рекомендується спочатку спробувати своїми силами розібратися в проблемі, і тільки в разі провалу – вдаватися до сторонньої допомоги.

Допомагаємо дитині позбутися страху

  1. Коли збираєтеся йти з дому і залишати малюка одного, обов’язково поясніть, навіщо вам потрібно покинути квартиру. Повідомляйте за часом, коли плануєте повернутися. Також можна домовитися про те, що якщо ви не встигнете вчасно переступити поріг квартири, то дитина може вам зателефонувати, щоб з’ясувати, в чому причина. Проте краще не нехтувати довірою малюка, прийти рівно в той час, в які ви пообіцяли. Дитина напевно буде стежити за кожною пройденою хвилиною.
  2. Обов’язково забезпечте дитині цікаве заняття під час вашої відсутності. Наприклад, якщо малюк любить читати, можна подарувати нову книгу.
  3. Ніколи не обговорюйте з іншими людьми і навіть в колі сім’ї те, що дитина боїться залишатися одна. По-перше, такими діями ви ще більше погіршуєте його страх, тому як постійно про це нагадуєте і загострююте свою увагу. По-друге, малюк може вирішити, що він хворий. А це погано позначиться на його емоційному стані.
  4. Завжди по приходу додому приносите малюкові гостинець. Це може бути якийсь невеликий подарунок або навіть шоколадний батончик, або його улюблені фрукти. Дитина повинна відчувати, що він винагороджений за свою самостійність і терплячість.
  5. Якщо малюк розповість вам про причину свого страху, якою би безглуздою вона не була, ніколи її не висміюйте. А постарайтеся спокійно пояснити, чому тут нема чого боятися.
  6. Великий вплив на формування дитячих страхів, в тому числі і знаходження будинку без присутності дорослих, надають фільми зі сценами насильства або ужастики, і навіть передачі про катастрофи. Що говорити про комп’ютерні ігри, в яких постійно проливається кров, і хтось когось вбиває. Все це може надавати неабиякий вплив на психіку дитини. Тому так важливо захистити свого малюка від подібних переглядів.
  7. Важливо, щоб карапуз знав про те, що в квартирі він знаходиться в повній безпеці. Забороніть йому строго-настрого самостійно відкривати двері. Поясніть, що у вас є ключі.
  8. Перед тим, як піти завжди нагадуйте дитині правила безпеки. Ваш малюк повинен знати, що не можна відкривати двері, грати з сірниками, включати побутові прилади. Також важливо розповідати дитині про те, як потрібно поступати в непередбаченій ситуації, наприклад, якщо трапиться потоп. Важливо, щоб у дитини був телефон, він зміг своєчасно викликати допомогу. Якщо такої можливості немає, то можна домовитися з сусідами. Так малюк, в разі чого, побіжить до них по допомогу.
  9. Не варто залишати карапуза одного в будинку, коли на вулиці темно. Погана практика чекати, поки дитина засне, а потім йти у своїх справах на всю ніч. Малюк може прокинутися в будь-який момент і якщо він не знайде батьків – це стане для нього великим стресом, може навіть переляком.

Дитина боїться залишатися один в кімнаті

Такі ситуації також відомі. Однак, в більшій мірі вони характерні для дітей молодшого віку. А вже трирічний малюк може цілком залишатися без маминого нагляду. Якщо ж дитина патологічно прив’язаний до мами і боїться залишитися без неї в кімнаті, можливо, такого стану речей послужило:

  1. Мама сильно переживає за свою дитину, боїться передоручити комусь із родичів турботу про нього. Мама думає, що крім неї ніхто не зможе забезпечити дитині повну безпеку і комфорт. Малюк відчуває цю тривогу і сам боїться з нею розлучитися.
  2. Ваш малюк може виявитися меланхоліком і у нього надто вразлива психіка.
  3. Можливо, дитина просто не навчився довіряти навколишнього світу, всього боїться.

Поради

  1. Не можна насильно залишати дитину одну вдома. Тобто, якщо у малюка вже є гострі страхи і він категорично проти того, щоб залишитися наодинці з квартирою, не можна погіршувати ситуацію ще більше.
  2. Спробуйте поговорити з малюком по душах. Розкажіть йому про свої дитячі страхи і про те, як ви їх побороли. Можливо, дитина вирішить вам відкритися.
  3. Коли малюк відкриє вам секрет свого страху, поставтеся до цього з розумінням. Інакше ви втратите довіру дитини. Дізнавшись правду, спробуйте переконати малюка в його страху, поясніть, чому не варто цього боятися.
  4. Ніколи не намагайтеся вселити карапузові, що те, чого він боїться, не існує, все придумано. Ви повинні висловлювати повне розуміння і згода з дитиною.
  5. Багато матусі сильно переживають і дбають про свого малюка, не дають дитині бути самостійним в достатній мірі. Така поведінка батьків тільки шкодить розвитку дитини.
  6. Ви можете наділити якусь іграшку магічною силою, яка буде оберігати вашу дитину від усього, чого він боїться. Малюкові буде набагато простіше перебороти свій страх.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Рекомендації, поради психолога | Додав: annapodus
Переглядів: 196 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2024 | uCoz