Тема: «7-я – моя радість»
Ціль:
- розкриття важливості сім’ї для становлення людини;
- сприяти зближенню та взаєморозумінню між батьками та дітьми;
- виховувати почуття поваги до своїх батьків та почуття гордості за своїх дітей.
Обладнання:
- стенд с сімейними світлинами;
- анкети для дітей і батьків;
- плакати з прислів’ями;
- пелюстки “ромашки”;
- сигнальні картки.
Хід батьківських зборів:
Добрий день, шановні батьки та діти. Сьогодні у нас проходить зустріч з батьками і дітьми для того, щоб краще пізнати одне одного і краще один одного зрозуміти.
Тема нашої зустрічі “7я – моя радість”.
- Що означає «сім’я» для вас? Будь ласка, нам дуже цікаво послухати ваші думки.
(висловлюються діти та батьки)
Давайте подивимося на наш стенд зі світлинами. Скажіть, будь ласка, а що тут можна сказати «ріже око»? На багатьох світлинах батьки з МАЛЕНЬКИМИ дітьми. Ми вважаємо, що наша турбота, наша ласка, наше піклування потрібне тільки малечам. Це невірно. Діти завжди потребують нашої уваги та допомоги.
Так давайте з цього робити правильні висновки. Нам потрібно більше спілкуватися з дітьми. Нам потрібно, щоб у нас разом з дітьми проходили вихідні, свята, та кожен день потрібно спілкуватися! Ділитися своїми проблемами, радощами та невдачами. Показуйте дитині, що вона є для вас важливою, що її справи для вас важливі. Проводьте з вашими дітьми якомога більше часу.
- Перед вами на столах лежать «пелюстки» майбутньої ромашки. Поміркуйте, що саме головне у вашій родині. Об’єднайте ці поняття одним словом та запишіть на вашій «пелюстці».
(Після спільного обговорення «пелюстки» прикріплюються на дошку і виходить ромашка.
- Дійсно, для кожної родини важливі такі якості як любов, повага, розуміння, підтримка, труд, піклування.
Про сім’ю написано дуже багато віршів, в яких вона оспівується або відображуються її проблеми. Один з таких віршів пропонуємо вам до уваги.
(вірш читає учень)
Сім’я – це дуже складний механізм. В ньому важливі ВСІ деталі. І якщо щось ламається, зі строю виходить вся система. Тому, давайте будемо поважати один одного, любити, піклуватися, довіряти одне одному, прислухатися до порад членів родини, давайте будемо ввічливі одне з одним. Батьки, пам’ятайте, що ваша власна поведінка – найвирішальніша річ. Ви вважаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її? НІ! Ви виховуєте її щомиті свого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома.
Психолог: - Готуючись до нашої сьогоднішньої зустрічі, ми провели анкетування серед учнів та батьків нашого класу. Пропонуємо батькам і дітям подивитися на їх анкети і перевірити, чи співпали їхні думки про відносини, які склалися у їхніх родинах.
Я думаю, що кожному з батьків буде приємно прочитати : «Я хочу, щоб моя сім’я залишалася такою, якою вона є зараз» або «Моя сім’я – найкраща, я її люблю». А може декому прийдеться задуматися над висловами своїх дітей, і щось змінити в укладі родини.
Народна мудрість яскраво відображує проблеми і взаємовідносини з батьками. Пропонуємо вам з’єднати половинки прислів’їв, прочитати і вдуматися в них.
(Діти разом з батьками з’єднують половинки прислів’їв, які висять на дошці).
А тепер пропонуємо вам пам’ятки-побажання для батьків та дітей:
(читають учні)
Пам’ятка для батьків
1. Будьте такими, якими ви намагаєтесь виховати мене, і тоді ви будете справжнім взірцем для мене.
2. У метушливій буденності за клопотами і турботами не забувайте приділити мені свою увагу і тепло, і я піклуватимусь про вас на старості.
3. Сприймайте і любіть мене таким, яким я є, і серце моє завжди буде відкрите для вас.
4. Не застосовуйте у стосунках зі мною силу. Жорстокість нікого не зробила кращим.
5. Довіряйте мені, і я стану вашою опорою, вашим помічником.
6. Не потрібно виконувати всі мої забаганки. Я інколи тільки перевіряю вас.
7. Не намагайтесь все зробити за мене. Не бійтеся моєї самостійності, тільки тоді я виросту відповідальним і самостійним.
8. Будьте завжди зі мною, будьте справжніми друзями, любіть мене і одне одного, будьте справедливими! – і це буде умовою мого щасливого дитинства і вашої спокійної старості.
(читають батьки)
Пам'ятка для дітей
1. Любіть, цінуйте, бережіть своїх батьків – вам їх ніхто не замінить.
2. Долайте лінь, завжди намагайтеся допомогти своїм батькам – це принесе їм радість.
3. Вам подобається посмішка мами, подобається слухати гарні слова від батька. Намагайтеся, щоб вони були у вас у домі кожен день – це залежить тільки від вас самих.
4. Даруйте квіти мамі, бабусі, сестрі, нехай навіть польові, даруйте їх якомога частіше.
5. Пам’ятайте – не зліться на батьків, не забувайте, що вони були нами, а ми будемо ними.
(Обмін пам’ятками)
Рефлексия.
Перед вами на столах лежать сигнальні картки. Підніміть зелену картку ті, хто сприйняв наші поради, у кого після нашої зустрічі поліпшився настрій. А тепер підніміть червону карту ті, хто не буде прислухатися до наших порад, і вважає, що наша зустріч – це марно витрачений час
Ми сподіваємось, що після сьогоднішньої нашої зустрічі ви всі якось по іншому поглянете одне на одного. Будемо дуже задоволені, якщо відносини у вашій сім’ї зміняться на краще, а у когось стануть ще краще ніж зараз!
Наші збори закінчуються. Давайте розслабимося, і подивимося невеличкий фільм-притчу. (Інтерв’ю з Богом)
Не соромтесь виявляти свою любов одне до одного! Допомагайте одне одному! Будьте терплячими одне до одного! Щасти
|